Jak zabavit Amerického stafordširského teriéra?

Plánujete si pořídit staforda? I když má pověst agresivního a bojového psa, opak je překvapivě pravdou. Výborně se hodí k dětem a dokonce zvládne i pobyt v bytě. Problémy bývají pouze v případě nezvládnuté výchovy. Pokud máte v plánu staforda chovat v bytě, je potřeba mu najít vhodnou zábavu. Pojďme se podívat na příklady takovéto zábavy pro vašeho psa.

1. Různé hry

Různé hry - Jak zabavit Amerického stafordširského teriéra?

Většina psů je hravých, stejně jako většina lidí. Mnoho lidí pravidelně hraje různé hry. Někdo preferuje hry v kasínech, jako je https://www.playamo-bonus.org/cz/prvni-vklad/, jiný zase má rád venkovní aktivity.

Proto je třeba objevit, co zrovna preferuje váš pes. Můžete začít s naprosto základní výbavou – tenisák, lano, gumovou hračku. Tyto předměty mu můžete různé házet, schovávat, nebo se o ně přetahovat. Díky tomu objevíte, jaký druh aktivity je zrovna vhodný a oblíbený u vašeho psa.

2. Návštěva cvičáku

Při návštěvě areálu pro výcvik psů spojíte příjemné s užitečným. Jednak svého psa zabavíte zajímavými činnostmi, se kterými se jen tak v životě nesetká, a za druhé váš pes získá trénink pro své důležité svaly, které mu nezakrní. Navíc díky tréninku získá disciplínu a více vás bude poté poslouchat.

Určitě se stafordem doporučujeme několikrát do měsíce navštívit takovéto výcvikové centrum.

3. Dlouhé procházky

Dlouhé procházky - Jak zabavit Amerického stafordširského teriéra?

Psi milují všeobecně aktivitu venku a především v přírodě na místech, kde se mohou pohybovat na volno. Sice volný pohyb psů v lese a na krajích polí nemají rádi místní myslivci a zemědělci, kterým plašíte zvěř, ale přirozený pohyb bez omezení je nedílnou součástí života každého psa.

A co vy? Máte nějaké tipy, jak správně zabavit svého psa? Přidejte nám tip do komentáře.