O projektu puregina.cz

O projektu puregina - O projektu puregina.cz

Projekt puregina.cz si dává za cíl informovat chovatele psů o správných a moderních postupech ve výchově a výcviku psů. Zaměřujeme se především na plemeno Americký stafordšírský teriér, které jsme si v naši chovatelské stanici zamilovali.

Pojďme si v krátkosti představit projekt puregina.cz v rámci rozhovoru s jeho zakladatelkou.

Kdy a proč vznikl tento portál?

Tento portál vznikl jako důležitá součást naší chovné stanice psů plemena Amerického stafordšírského teriéra. Dále toto plemeno budu nazývat „staford“, tak jako je v Česku zvykem. Toto plemeno chováme již přes dvacet let. Nicméně s příchodem internetu a moderních technologií bylo potřeba více prezentovat naši práci i v online prostředí. Proto s pomocí mého muže jsme zaregistrovali doménu puregina.cz, na kterém jsme svépomocí rozběhli základní web, kde jsme informovali o novinkách v naši chovné stanici.

Tento web měl starý a původní design z přelomu tisíciletí. Naštěstí mám šikovného muže, který sleduj trendy we webových stránkách a již se mu několikrát podařilo náš web vylepšit tak, aby vypadal moderně, byl přizpůsobivý pro nové mobilní telefony a celkově, aby byl reprezentativní.

Proč zde máte i informační stránky o chovu a ze zákulisí?

Bohužel v době, když jsme začínali, bylo mnoho „chovatelů“ psů, kteří se nevhodně starali o své psy. Dokonce je navzájem nevhodně křížili, kdy vznikali hodně roztodivné mixy psů jak povahově, tak fyzicky. Nemohli jsme se na to před lety již dívat a tak jsme si u našeho webu připlatili za to, že budeme mít možnost i publikovat články, které budou ostatní chovatele informovat alespoň o základních povinnostech při chovu psů.

Od této doby máme na náš web skvělé ohlasy. Měsíčně nás kontaktuje několik desítek spokojených čtenářů, že se na našem webu puregina.cz dozvěděli opravdu důležité věci a díky tomu se mohli vyvarovat velkých chyb ve výchově svého psa.

Jaké jsou další plány s tímto portálem?

Hlavní úkol tohoto webu zůstává stále stejný i do budoucna. A tento úkol zní zcela jasně: informovat o dění v naší chovné stanici. Budeme se samozřejmě snažit i nadále sledovat novinky, které poté budeme srozumitelně předávat v našich článcích.

Budeme rádi, když nám čtenáři zachovají přízeň i do budoucna.