Vhodné hračky pro vašeho staforda. Které to (ne)jsou?

Staford je náročný na výchovu. Potřebuje opravdu zkušeného člověka, který již vychoval nějaké pohodovější plemena. V případě dobré výchovy budete mít spolehlivého a pohodového psa. Avšak v případě nezvládnuté výchovy budete mít spíše mnoho problémů na krku.

Nyní se podíváme, které jsou v rámci výchovy vhodné hračky pro vašeho staforda.

1. Míčky, házedla

Míčky házedla - Vhodné hračky pro vašeho staforda. Které to (ne)jsou?

Pes potřebuje pohyb. Mnoho lidí to řeší pouze vypuštěním psa ve výběhu ve dvoře. Ale to může být málo. Pes potřebuje mít nějakou činnost, na kterou se zaměří při pohybu. Lidem většinou stačí pasivnější forma aktivity ve formě online her https://playamo-bonus.com/cz/, které si mohou zahrát kdekoliv a kdykoliv za pomocí svého mobilního telefonu a připojení k internetu. Pes je na tom úplně jinak.

Vhodné jsou tedy různé míčky, házedla, aportovací klacky. Ty můžete svému psovi různě házet a snažit se svého staforda vycvičit k přinesení věci nazpět. Může to tak být ideální forma zábavy a tréninku fyzických i psychických dovedností.

2. Překážky

Překážky - Vhodné hračky pro vašeho staforda. Které to (ne)jsou?

Překážky jsou skvělou formou, jak zajistit to, abyste dokázali přesvědčit psa k tomu, že vám může důvěřovat k povelu. Nemusíte se tak v budoucnu bát, že neuposlechne váš další rozkaz tím, že se mu prostě nebude líbit. Takto bude vědět, že překážku bude muset překonat ať se mu to líbí, či nikoliv. Jak na to?

Nejprve zkuste trénink na speciálním cvičišti pro psa. Klidně nejprve v doprovodu zkušeného psího trenéra a poté to třeba časem zvládnete i sami. Samozřejmě vše doporučujeme konzultovat s odborníkem. Poté si můžete vytvořit překážky i doma a nemusíte již tak do výcvikového střediska.

A jaké jsou vaše oblíbené hračky?